Obrasci za srpske finansijske izveštaje na engleskom
Thread poster: Aleksandar Stanković
Aleksandar Stanković
Aleksandar Stanković
North Macedonia
Local time: 06:33
English to Serbian
+ ...
Nov 4, 2010

Da li negde može da se nađe gotov engleski prevod srpskih obrazaca za finansijske izveštaje (bilans stanja, bilans uspeha i gotovinski tok)?

 
Dragan Jonić
Dragan Jonić
Local time: 06:33
English to Serbian
+ ...
Nažalost, nema službenog prevoda Nov 4, 2010

Koliko god tražio (a problematikom se bavim više od sedam godina), nisam našao službeni prevod naših finansijskih izveštaja. Niti verujem da on postoji.

Svaki od prevoda sam morao da radim od početka (posao je, naravno, bio olakšan kada sam uspostavio sopstvenu arhivu). U međuvremenu je pre nekoliko godina došlo i do izmene sadržaja izveštaja kako bi ovi bili u skladu sa Međunarodnim računovodstvenim standardima (IAS), tako da danas postoje najmanje dve različite verz
... See more
Koliko god tražio (a problematikom se bavim više od sedam godina), nisam našao službeni prevod naših finansijskih izveštaja. Niti verujem da on postoji.

Svaki od prevoda sam morao da radim od početka (posao je, naravno, bio olakšan kada sam uspostavio sopstvenu arhivu). U međuvremenu je pre nekoliko godina došlo i do izmene sadržaja izveštaja kako bi ovi bili u skladu sa Međunarodnim računovodstvenim standardima (IAS), tako da danas postoje najmanje dve različite verzije bilansa - jedna za godine pre, a druga za godine posle unošenja izmena.

Moje iskustvo govori ovako; možda neko od kolega ima drugačije mišljenje?
Collapse


 
Dragomir Kovacevic
Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italy
Local time: 06:33
Italian to Serbian
+ ...
probajte Nov 4, 2010

kolega, probajte upisati preko tražilice: balance sheet, profit and loss account i slične nazive, i dodajte u tražilici sufiks za zemlju porekla podataka: rs.

Recimo u G.... : balance sheet site:.rs

Može ih se pronaći.

Aleksandar Stanković wrote:

Da li negde može da se nađe gotov engleski prevod srpskih obrazaca za finansijske izveštaje (bilans stanja, bilans uspeha i gotovinski tok)?


 
Aleksandar Stanković
Aleksandar Stanković
North Macedonia
Local time: 06:33
English to Serbian
+ ...
TOPIC STARTER
Aleluja! Nov 4, 2010

Ubio sam se kopajući po internetu skoro dva sata, ali se moj udarnički rad na kraju isplatio kada sam našao finansijske izveštaje srpske filijale Orakla na engleskom. Matematika je jasna: bolje dva sata tražiti nego dva dana prevoditi

Ako nekome zatreba:

... See more
Ubio sam se kopajući po internetu skoro dva sata, ali se moj udarnički rad na kraju isplatio kada sam našao finansijske izveštaje srpske filijale Orakla na engleskom. Matematika je jasna: bolje dva sata tražiti nego dva dana prevoditi

Ako nekome zatreba:

http://www.oracle.com/global/yu/kompanija/fs2009.pdf
Collapse


 
Dubravka Juraga
Dubravka Juraga
Local time: 00:33
English to Serbian
+ ...
Vrlo lepo Nov 6, 2010

Aleksandre, meni ne treba (bar ne sada) ali se svejedno zahvaljujem na tako lepom gestu i spremnosti da podelite informacije koje ste nasli na internetu sa nama.
Veliki pozdrav.


 
itchi
itchi
Serbia
Local time: 06:33
English to Serbian
+ ...
Takodje Nov 8, 2010

Dubravka Juraga wrote:

Aleksandre, meni ne treba (bar ne sada) ali se svejedno zahvaljujem na tako lepom gestu i spremnosti da podelite informacije koje ste nasli na internetu sa nama.
Veliki pozdrav.


+1

Pozdrav,
Ivan


 
igorivkov
igorivkov
English to Serbian
+ ...
NBS i APR Nov 24, 2010

Na sajtovima NBS-a i APR-a postoje finansijski izvestaji u elektronskom formatu na engleskom jeziku....

 
Snezana Jevtovic
Snezana Jevtovic
Serbia
Local time: 06:33
English to Serbian
balance sheet, income statement Dec 29, 2011

Resenja koja sam ja nasla i koja i sama koristim u prevodu su:

bilans stanja - balance sheet
bilans uspeha - income statement

Slicni termini mogu se naci i ovde:
http://www.servisinfo.com/biz/finansijski-recnik

Veliki poz


 
vavilonian
vavilonian
Local time: 06:33
Serbo-Croat to English
+ ...
Finansijski izvestaji Mar 31, 2020

Kompletni se mogu naci na sajtu APR-a na srpskom i engleskom

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Obrasci za srpske finansijske izveštaje na engleskom


Translation news in Serbia





Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »